رنگ بلوک سیمانی | مراحل رنگ آمیزی بلوک سیمانی | Color of cement block

رنگ بلوک سیمانی

رنگ بلوک سیمانی :

بلوک های بتنی، امروزه یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین موارد مورد استفاده در ساخت و ساز، چه در فضاهای خارجی و چه در فضاهای داخلی ساختمان ها می باشند. تمام بلوک های بتنی به رنگ خاکستری و سیمان بوده که اکثر افراد ممکن است رنگ آنها را دوست نداشته باشند. اما خوشبختانه می توان آنها را با رنگ بلوک سیمانی به دلخواه با هر رنگی که دوست دارید رنگ کرد. تمیز کردن بلوک بتونی برای اجرا رنگ بلوک سیمانی : قبل از اجرا رنگ باید بلوک را کاملا تمیز کنید سپس مراحل زیر را انجام دهید. رسوبات و پودر ه و گرد غبار روی بلوک را ازبین ببرید. رسوبات سفید رنگی روی برخی از بلوک هایی که در معرض آب قرار می گیرند، تشکیل می شود. این رسوبات باید قبل از رنگ از بین بروند. سطح بلوک باید قبل از رنگ کاملاً تمیز و مسطح باشد. حتی در صورت نبود رسوبات، برای اطمینان فرچه را روی بلوک بکشید.   اگر رنگ یا لکه ی گچ و سیمان روی بلوک وجود دارد، مانند مرحله قبل آن را از بین ببرید. همچنین می توانید با استفاده از یک کاردکی آنها را بکنید. بلوک را با فشار آب بشویید. آب را با فشار روی بلوک پاشیده تا هر چیز اضافه ای که روی بلوک هست را شسته و از بین ببرد. در صورت نداشتن شلنگ فشار آب قوی، آب را روی آن ریخته و فرچه بکشید. سپس با آب و فرچه بلوک را کامل بشویید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه از صابون استفاده نکنید. زیرا هم خشک شدن بلوک را به تاخیر انداخته و هم در رنگ آمیزی مشکل به وجود می آورد. اجازه دهید بلوک به مدت 4 ساعت کاملاً خشک شود. بلوک خیس، رنگ و پرایمر را به خود نمی گیرد. شیارها و منافذ روی بلوک را باید با چسب سنگ پر کرده و آن را مسطح کنید. سوراخ ها و شکاف های بزرگ به راحتی رنگ نشده و چهره ی بدی را در بلوک ایجاد می کنند. برای زیباتر شدن بلوک، سطح آن را کاملاً یکدست کرده و سوراخ ها و شیارهای عمیق را با چسب سنگ پر کنید. سپس با کشیدن کاردک روی آنها چسب را با سطح بلوک یکسان کرده، صاف و مسطح کنید.
رنگ بلوک سیمانی
رنگ بلوک سیمانی
آماده سازی برای رنگ بلوک سیمانی : اگر بلوک شما قابل رنگ شدن است قبل از اجرا باید آن را پرایمر بزنید. 1- پرایمر پایه اکرلیک لاتکس را تهیه کنید. این پرایمر، بهترین پرایمر برای بلوک های بتنی بوده و تمام منافذ و شکاف های ریز را پر می کند. همچنین pH را هنگام رنگ آمیزی متعادل می سازد. – توجه داشته باشید که اگر از بلوک رنگ شده در مکانی که در معرض رطوبت و آب بوده می خواهید استفاده کنید، با پرایمر ضد آب آن را رنگ کنید. 2- با استفاده از غلطک رنگ یک لایه پرایمر روی بلوک بزنید. اگر روی پرایمر رنگ دیگری می زنید یک لایه پرایمر کافی است. اما اگر فقط از پرایمر استفاده می کنید، دو لایه پرایمر زده تا مطمئن باشید به مرور زمان از بین نمی رود. 3- 24 ساعت به پرایمر فرصت دهید تا خشک شود. پرایمر حتماً باید قبل از اعمال لایه دیگر، به طور کامل خشک شود. پس بعد از 24 ساعت آن را با انگشت چک کرده و سپس رنگ آمیزی را انجام دهید.
 رنگ بلوک سیمانی  : 
بلوک ها به رنگ ثابت و مقاومی نیاز دارند تا بتوانند به مرور زمان در برابر سایش دوام بیاورند. رنگ های اکرلیک لاتکس بهترین پوشش را ایجاد کرده و کار با آن نیز بسیار آسان است. به هنگام خرید رنگ بلوک سیمانی به ضد آب بودن یا نبودن آن توجه کنید. رنگ را با غلطک بسیار آرام و حجم بسیار کم بر روی بلوک بزنید. سعی کنید رنگ در تمام سطوح با ضخامت یکسانی زده شود تا به صورت یکسان خشک شده و کار تمیزی از آب درآید. 3- به مدت 12 ساعت به بلوک فرصت دهید تا لایه ی اول رنگ خشک شود. برای مناطق مرطوب 18 ساعت زمان لازم است. 4- بعد از خشک شدن لایه ی اول رنگ، لایه ی دوم را نیز با همان ظرافت و دقت اعمال کنید. می توانید از فرچه هم استفاده کنید اما غلطک کار را زیبا تر می کند. زیرا فرچه از خود اثر باقی می گذارد. 5- 24 ساعت به بلوک اجازه دهید تا لایه ی دوم رنگ آن نیز خشک شود. می توانید به تشخیص خودتان لایه ی سوم رنگ را نیز روی بلوک بزنید. اما معمولا یک لایه پرایمر و دو لایه رنگ کافی است. شرکت رنگ افروز فرنام ، بهترین تولید کننده رنگ ترافیکی ، جدولی ، شب نما و…در ایران ، با بالاترین استاندراد های داخلی و بین الملل ،  آماده انجام سفارشات شما با بهترین کیفیت می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ، کلیک کنید.      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *