ترکیب رنگ سبز و قرمز

ترکیب رنگ سبز و قرمز | رنگ افروز فرنام

قرمز و سبز 2 رنگ از محبوب ترین رنگ ها هستند. این رنگ ها انرژی بخش و نشاط آور هستند و در خارج از کشور این ترکیب رنگی بسیاری از مردم را به یاد عید کریسمس می اندازند. با این حال، ممکن است از کشف رنگ قرمز و سبز در هنگام مخلوط شدن شگفت زده شوید. از این گذشته، نتیجه ممکن است بسته به محیط مورد استفاده و همچنین انواع قرمز و سبز متفاوت باشد.

 

 

ما در این مقاله در رنگ افروز فرنام قصد داریم در رابطه با ترکیب این دو رنگ برای استفاده در مکان های مختلف به شما توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

پیشنهاد ما برای خواندن مقاله مشابه :

رنگ آبی از ترکیب چه رنگ هایی تشکیل می گردد؟

 

حاصل ترکیب رنگ های سبز و قرمز

هنگامی که رنگ قرمز و سبز را با هم ترکیب می کنید، معمولاً با رنگ قهوه ای ناخوشایندی مواجه می شوید. سبز ترکیبی از آبی و زرد است، بنابراین مخلوط کردن آن با قرمز مانند مخلوط کردن 3 رنگ اصلی با هم است که قهوه ای نیز می شود.

حاصل ترکیب رنگ های سبز و قرمز | رنگ افروز فرنام

قرمز و سبز رنگ های مکمل یکدیگر هستند، به این معنی که در دو طرف چرخه رنگ قرار دارند. رنگ های مکمل در طرح ها به خوبی با هم هماهنگ می شوند، اما هر زمان که با هم ترکیب شوند با هم برخورد می کنند. هر زمان که یک رنگ را با رنگ مکمل آن مخلوط کنید، آن را از رنگ خودش کم می کند. به عنوان مثال، هر زمان که رنگ سبز با قرمز مخلوط می شود، این دو رنگ با هم ترکیب می شوند و رنگ سبز را کم رنگ تر می کند.

 در مورد رنگ قرمز و سبز عکس این موضوع نیز صادق است. وقتی قرمز و سبز را با هم ترکیب کردید، قرمز رنگ قرمز کمتری خواهد داشت. بنابراین، مگر اینکه به دنبال نوع خاصی از رنگ قهوه ای باشید، ممکن است بخواهید از ترکیب قرمز و سبز خودداری کنید.

سبز و قرمز رنگ های مکمل هستند

وقتی صحبت از چرخه رنگ به میان می آید، سبز و قرمز در مقابل هم قرار می گیرند. به این رنگ ها رنگ های مکمل نیز می گویند. رنگ های مکمل آن دسته از رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ “متضاد” یکدیگر هستند. این بدان معنی است که رنگی که در سایه خود ندارند، رنگی است که در مقابل آنها قرار می گیرد. به همین دلیل، رنگ های مکمل کشش بصری بسیار قابل توجهی را ایجاد می کنند. آنها طرح را در جهت دیگری می کشند. بله و نه. برو و توقف کن. قبول و رد

به همین دلیل، همچنین می توان گفت که مخالفان جذب می شوند و طراحان می توانند از این موضوع به نفع خود استفاده کنند. اگر می خواهید چیزی را واقعاً برجسته کنید، باید از رنگ های مکمل استفاده کنید. و استفاده از رنگ های سبز و قرمز در طراحی در کنار عناصر مشخص و منحصر به فرد خود برجسته می کند.

دلیلی وجود دارد که این دو رنگ در کنار هم بسیار عالی به نظر می رسند. قرمز و سبز رنگ های مکمل یکدیگر هستند. به عبارت ساده، آنها در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. قرمز رنگ اصلی است و سبز از زرد و آبی (2 رنگ اصلی دیگر) تشکیل شده است. این یک تعادل کامل است که یکی از آنها رنگ گرم و  دیگری رنگ خنک است که در کنار هم، قوی ترین کنتراست را برای یکدیگر ایجاد می کنند و سایر ترکیبات رنگ مکمل نارنجی،آبی و زرد،بنفش هستند.

قرمز و سبز نیز برخی از احساسات قدرتمند را برمی انگیزند. قرمز رنگی قوی و انرژی بخش است. قدرتمند، جلب توجه و جسور است. معمولاً برای نشان دادن عشق استفاده می شود، همچنین می تواند ترس و پرخاشگری را به تصویر بکشد. سبز نماد آرامش و متعادل کننده رنگ قرمز است که طبیعت را منعکس می کند و نشان دهنده رشد است.

رنگ های مکمل چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم؟

رنگ های مکمل می توانند به ما در دستیابی به ترکیب ها، تضادها و تفاوت های ظریف در نقاشی هایمان کمک کنند. شناخت خوب رنگ ها به ما کمک می کند تا بتوانیم آنچه را که در ذهن داریم به تصویر بکشیم و شکل دهیم.

رنگ های مکمل را متضاد نیز می نامند، زیرا در چرخه رنگ در موقعیت های متضاد قرار دارند. اینها دو رنگ هستند که رو به رو در دایره قرار دارند و می توانند با یک خط مستقیم به هم متصل شوند.

رنگ مکمل یک رنگ اصلی یک رنگ ثانویه خواهد بود، زیرا از ترکیب دو رنگ اولیه دیگر به وجود می آید. به عنوان مثال: زرد و بنفش مکمل یکدیگر هستند، زیرا در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. بنفش از مخلوط آبی و قرمز به دست می آید. آبی و نارنجی نیز به همین دلیل مکمل یکدیگر هستند. در نهایت، سبز مکمل قرمز خواهد بود. همانطور که می دانیم سبز از مخلوط کردن زرد و آبی به دست می آید.

مانند رنگ های اصلی، رنگ های ثانویه و سوم نیز مکمل های خود را دارند. ثانویه‌ها مانند اولیه‌ها هستند، اما برعکس، و سومی‌ها عبارتند از: زرد مایل به سبز در مقابل قرمز بنفش، آبی بنفش در مقابل زرد نارنجی، و قرمز نارنجی در مقابل آبی مایل به سبز.

 

چگونه از رنگ های مکمل استفاده کنیم؟

دانستن عمیق طیف رنگ هایی که می توانیم داشته باشیم، ما را قادر می سازد تا بتوانیم به تنوع رنگ های مورد نیاز خود دست پیدا کنیم. ترکیب کافی از رنگ های مکمل به شما امکان می دهد رنگ ها را برجسته کنید و به رنگ های خنثی برسید یا اشباع را تغییر دهید. برای دستیابی به کنتراست خوب، می توانیم دو رنگ مکمل را با هم ترکیب کنیم که اشباع یکسانی دارند. گزینه دیگر استفاده از یکی از دو رنگ برای رنگ آمیزی یک منطقه بزرگتر است.

ترکیب رنگ سبز و قرمز در دکوراسیون داخلی منزل | رنگ افروز فرنام

برای استفاده از رنگ های مکمل باید به این نکات توجه داشت:

  • یک رنگ باید بر دیگری غالب باشد. بنابراین، آنها را نباید در مقادیر یکسان مخلوط کرد.
  • هنگامی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، تن رنگ های مکمل تندتر می شوند که می تواند به خلقت ما حرکت، پویایی و نمایش بیشتری بدهد.
  • هنگامی که یک رنگ با رنگ مکمل خود مخلوط می شود، طیف هایی از رنگ های خاکی، شکسته یا خاکستری به دست می آید.
  • برای کاهش شدت نقاشی هایی که بسیار اشباع یا روشن هستند، استفاده از رنگ های مکمل ایده آل است.
  • در نقاشی های امپرسیونیستی، این رنگ ها نمایانگر نور و سایه هستند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x