سرعت گیر ترافیکی و انواع آن | Traffic Speed Humps

سرعتگیر ترافیکی و انواع آن | رنگ افروز فرنام

سرعت گیر ترافیکی و انواع آن :

سرعت گیر (Speed Bump) :

سرعت گیر ها جهت کاهش سرعت در محل پارگینگ های خودرو  معابر مراکز خرید و موارد مشابه در داخل شهر کاربرد داشته و ارتفاع آن بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر و طول آن حداکثر ۳۰ سانتیمتر بوده که در عرض مسیر نصب میگردد.

سرعت کاه (Speed Hump) :

کاهنده سرعتی وسیله ای که ارتفاع آن بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر و طول آن حداکثر ۳.۵تا۴.۵ متر بوده که در عرض مسیر نصب میگردد. طول سرعتکاه ممکن است به ۶.۷ متر برسد در چنین مواقعی به آن Speed Table نیز گفته میشود.

موقعیت هایی که نباید سرعت کاه نصب شود

۱- نزدیک دستگاه های تردد شمار  (رعایت حداقل فاصله ۳۰۰ متر از دستگاه های تردد شمار )

۲-  نزدیک دوربین های ثبت تخلف

۳- روی پلها و آبروها

۴- داخل پیچ ها

نکاتی در خصوص آشکار سازی سرعت گیر ترافیکی :

تابلو پیش آگاهی سرعت کاه در فاصله ۲۰۰ یا ۱۵۰ متر قبل از سرعتکاه نصب می شود . تجربه نشان داده استفاده از تابلوهای فسفری به همراه تابلو متمم که فاصله تا محل سرعتگیر روی آن ذکر شده بسیار اثر بخش تر از نصب تابلو های اخطاری سرعتکاه معمول است .

سعی شود هر چند ماه  یک بار هاشور مثلثی شکل روی سرعت کاه ها را با رنگ ترافیکی  بروز نمود. البته زمان اقدام ارتباط مستقیم با میزان ترافیک محور دارد. واینکه پیشنهاد شستشوی هاشور ها راهکار ایده آلی نیست و دوام زیادی نمی آورد و زود کثیف می شوند.

نصب چشم گربه ای نگین شیشه ای مکمل بسیار ایده آلی جهت آشکار سازی سرعت کاه می باشد که بازده ای و کارایی آن را در شب پررنگ تر می‌کند.

استفاده از سرعت گیرهای پلاستیکی در نقاط برفگیر به جهت نگهداری زمستانی و تیغ زنی جاده توصیه نمیشود زیرا در حالت عادی عمر این سرعتگیرها کوتاه است  و در صورت تماس ماشین آلات راه سازی باعث  کنده شدن یا شکستگی سرعت گیر می شود.

 

موقعیت هایی که سرعتگیر نباید نصب شود | رنگ افروز

ویژگی سرعت گیرهای پلاستیکی

  • جابجایی دارند.
  • از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشند.
  • در روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات نقش بسیاری دارند.
  • ضد ضربه بوده دوام و مقاومت بالایی دارند.
  • نوع پلاستیکی و لاستیکی آن در صورت برخورد خودرو به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند و به لاستیک ماشین آسیب نمی رساند.
  • خاصیت شبرنگ داشته و راننده می تواند در هنگام تاریکی آن را تشخیص دهد.
  • سازگار با محیط زیست هستند.

معایب سرعت گیر

استفاده از تجهیزات سرعت گیر غیر استاندارد باعث صدمات جدی به وسیله نقلیه می شود .

با کاهش سرعت خودرو های اورژانس، آتش نشانی وامدادی یک امتیاز منفی محسوب می شوند.

برای دوچرخه و موتور سیکلت مشکل ساز است.

ممکن است رانندگان خودرو مسیر دیگری را که دارای سرعت گیر نمی باشد برای تردد انتخاب کرده و به همین سبب تعادل ترافیک خودرو ها نامناسب گردد.

سبب آلودگی صوتی و محیطی می شود.

نسل جدید سرعت گیر ها که از جنس پلیمر، پلاستیک مقاوم و لاستیک می باشند، می تواند بسیاری از معایب سرعت گیر های غیر استاندارد را از بین برده و استفاده از انها را کارامدتر نماید.

تفاوت تابلو دست انداز با سرعتگیر | رنگ افروز

انواع سرعت گیر در راه سازی

سرعتگیر ها نقش موثر و بسزایی در کاهش سرعت های بالا داشته و می توانند با نصب در مناطق حساس همچون مدارس، بیمارستان ها و… بسیاری از تصادفات خطرناک را به حداقل برسانند. توجه به استاندارد سرعت گیر در معابر شهری و برون شهری، مناطق ایست و بازرسی، معبر هایی که شیب بالایی دارند، بیمارستان و درمانگاه، مراکز آموزشی، مراکز خرید، مناطق مسکونی و… به میزان بالایی از سرعت خودرو ها کاسته و امنیت عابرین و سرنشینان خودرو را رقم می زنند.

هر کدام از انواع سرعتگیر و سرعت کاه دارای مشخصات متفاوتی هستند، که بر اساس آن مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال از سرعت گیر آسفالتی و لاستیکی در مناطق گرمسیر بیشتر استفاده می گردد، یا استفاده از سرعت گیر هایی که ارتفاع بالایی دارند، در محل تردد دوچرخه و موتور سیکلت استفاده نمی شود.

در ادامه استاندارد سرعت گیر ها را بیشتر توضیح خواهیم داد تا هر چه بهتر با این تجهیزات ترافیکی آشنا شویم.

بر حسب مشخصات ساختاری همچون ابعاد سرعت گیر، جنس تشکیل دهنده و ارتفاع، سرعت گیر ها انواع مختلفی داشته و بر حسب نوع هر یک مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرند. از جمله متداول ترین انواع سرعت گیر ها را می توان موارد زیر عنوان نمود:

سرعت گیر لاستیکی

این گونه از سرعتگیر ها از دوام و عمر بیشتری نسبت به نوع پلاستیکی آن برخوردار بوده و به همان نسبت نیز قیمت بالاتری نیز دارند. 

سرعتگیر لاستیکی به راحتی نصب و جدا شده و به همین علت یک سرعت گیر عالی برای مناطق سردسیری است، که نیاز  به برف روبی از سطح جاده احساس می شود.

دوام تجهیزات ترافیکی لاستیکی به میزان بالایی توان مقاومت در برابر عبور خودرو های سنگین داشته و به همین لحاظ می توانند به صورت گسترده در جاده های برون شهری، بزرگراه ها و پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند.

سرعتگیر لاستیکی در برابر تابش آفتاب مناطق گرمسیری مقاوم است و به راحتی ذوب نمی شوند.

ارتفاع استاندارد سرعت گیر لاستیکی 7-10 سانتی متر و عرض ان 30 سانتی متر می باشد. حداکثر وزن استاندارد آن نیز 8000 گرم بوده و می تواند فشاری بیش از 50 تن را تحمل کند، رنگ سازنده این سرعتگیر ها عموما مشکی و شبرنگ می باشد. 

جنس سازنده این نوع از سرعتگیر ها از لاستیک درجه یک مقاوم به ضربه می باشد. در ابعاد و اندازه های گوناگون ساخته شده و به دلیل تحمل فشار فیزیکی بالا در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

سرعت گیر پلاستیکی

این گونه از تجهیزات ترافیکی دوام و ماندگاری بالایی در شرایط محیطی داشته و به علت نوع ساختار آن، می تواند در هر شرایط جوی سازگار باشند و مستهلک نگردد. جنس سرعت گیر پلاستیکی از نوع پلیمر های مقاوم بوده و در اثر عبور ماشین آلات و خودرو ها به خوبی از سرعت بالای آنها کاسته، ضربه منفی را دفع می کند و به خودرو نیز آسیب نمی رساند. خاصیت شبرنگ و رنگ هشدار دهنده سرعت گیر پلاستیکی یک راهنمای عالی برای رانندگان خودرو به هنگام شب می باشد. این گونه از سرعتگیر ها از قیمت پایین تری نسبت به نوع لاستیکی برخوردار هستند و عمده مصرف آنها در محیط هایی با آب و هوای متعادل و معابر درون شهری می باشد.

سرعتگیر آسفالتی در راه اصلی | رنگ افروز

ارتفاع سرعت گیر پلاستیکی 7-10 سانتی متر، عرض 30 سانتی متر بوده و عموما در رنگ های زرد یا سفید و با خاصیت شبرنگ ساخته و تولید می شوند. این نوع از سرعتگیر ها از پلیمر های استاندارد ساخته می شوند و بسیار سازگار با محیط زیست و تنش های فیزیکی می باشند. سرعت گیر پلاستیکی در معابر درون شهری و برون شهری استفاده می شود.

سرعت گیر آسفالتی و بتنی

جنس تشکیل دهنده این گونه از تجهیزات ترافیکی از بتن، آسفالت و سنگ بوده و به همین علت نصب آن به صورت دائمی انجام پذیر است، نیازی به تعمیرات پس از نصب ندارند و می توانند در برابر عبور ماشین آلات بسیار سنگین مقاومت و دوام بالایی داشته باشند.

معرفی سرعت کاه استاندارد

این نوع از تجهیزات ترافیکی که به سرعت گیر های ملایم نیز شناخته می شوند، ارتفاع کمتری نسبت به سایر سرعتگیر ها داشته و به صورت عمده در محوطه پارکینگ، مناطق مسکونی، مدارس، مسیر اتوبوس و آمبولانس و آتش نشانی، مورد استفاده قرار می گیرند. جنس سازنده سرعت کاه می تواند از لاستیک، پلاستیک، فلز، سیمان و بتن باشد.

سرعت کاه استاندارد

سرعت کاه استاندارد دارای ارتفاع 7-10 سانتی متر بوده و عرض آن نیز در برگیرنده کل عرض خیابان می باشد.

استاندارد سرعت گیر آسفالتی ، بتنی و فلزی و… بر حسب میزان کیفیت مواد و مصالح تشکیل شده متفاوت بوده و عموما به صورت سازه های ثابت مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت انواع سرعت گیر

اما در رابطه با دو نوع عمده سرعتگیر چند ویژگی را باید در نظر داشت تا خرید سرعت گیر، تجربه ای موفق باشد. تولید کننده سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی، چند مشخصه را به عنوان استانداردهای اساسی در ساخت و تعیین قیمت سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی لحاظ می کنند تا در رقابت با محصولات مشابه بتوانند محصولاتی با کیفیت برتر عرضه کنند.

داشتن مقاومت مکانیکی عالی در برابر فشار وزن خودروها اولین مشخصه ای است که انواع سرعت گیر باید داشته باشد. در عین حال تولید کننده سرعت گیر، به مشخصات بصری سرعت کاه ها باید توجه داشته باشد. امکان دیده شدن در شرایط مختلف جوی به ویژه در موقعیت هایی که رانندگان در محیط کم نور و یا تاریکی قرار می گیرند، یکی از ویژگی های مهم و استاندارد سرعت گیر ها است. استفاده از نوارهای شبرنگ و یا رنگ های هشدار دهنده و روشن راه حل های در این زمینه است.

قیمت تجهیزات ترافیکی و انواع سرعتگیر ها بسته به نوع کیفیت، جنس مواد سازنده، متراژ و ابعاد آن متفاوت است. مقرون به صرفه بودن یک سرعتگیر مناسب، نه در قیمت اولیه بلکه به هزینه های نگهداری و نصب آن نیز مرتبط می باشد. بنابرین با خرید بهترین نوع از تجهیزات ترافیکی یک خرید کاملا به صرفه و مناسب داشته و ایمنی مسیر را افزایش دهید.

شرکت رنگ افروز فرنام با بالاترین و بهترین کیفیت ، هماهنگ و به روز با استاندارد های جهانی و ملی ، آماده اجرا رنگ بر روی انواع سرعت گیر و با کادری مجرب و کیفیت بالا  میباشد.جهت مشاوره ، با میتوانید با مشاوران حرفه ای شرکت رنگ افروز فرنام تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

18 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
غزل

رنگ جدولی و تک جزیی سفید چند؟

admin1

سلام با کارشناسان ما در ارتباط باشید

https://afroozcolor.com/sale-experts/

Ms saraf

کیفیت هم نسبت به قیمت خوب هست؟

کاربران ناشناس

ممکنه لیست قیمت تون رو داشته باشم؟

admin1

سلام بله با کارشاسان ما در ارتباط باشید
https://afroozcolor.com/sale-experts/

کاربران ناشناس

آیا پس از واریز همون روز رنگ رو ارسال می کنید؟

Ms saraf

آیا پس از واریز همون روز رنگ رو ارسال می کنید؟

admin1

سلام بله دوست عزیز

حسینی

کیفیت خوب و قیمت خوب ممنون واسه اجرا

شفیعی

سلام توضیحات کامل و عالی بود سپاس

امیرحسین

سلام مرسی از پشتیبانی قوی کارشناسان شما

admin1

سلام تشکر

Melody

خسته نباشید،اجراتون عالیه

admin1

ممنون از شما

افتخاری

بسیار مفید بود 🙏

Khan zadeh

ممکنه لیست قیمت تون رو داشته باشم؟

یوسف

ممنون از توضیحاتتون

شفیعی

رنگهای دو جزیی چند ماه ضمانت دارن

18
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x