تینر ترافیکی چیست؟ ویژگی های آن کدامند؟

تینر رنگ ترافیکی

در بحث رنگ های ترافیکی که معمولا رنگ های خط کشی سرد  و رنگ های چند جزئی و رنگ های الکیدی کلرو کائوچو از تینر مخصوص رنگ ترافیکی ( تینر ترافیکی ) استفاده می شود.مرجع اینکه چه حلال رنگ ترافیکی با چه رنگی استفاده شود شرکت های سازنده رنگ است.و ضمن این که مجاز به استفاده ازتینر یک سیستم پوششی برای سیستم پوششی دیگر نیستیم.باید این را هم عرض کنیم که تینر رنگ ترافیکی خیلی متفاوت تر از رنگ های جدولی یا ساختمانی است و قدرت فراری بالاتری دارد.

تینر رنگ ترافیکی

انواع تینر رنگ ترافیکی

همانند تمامی محصولات دیگر در دنیای رنگ آمیزی , تینر رنگ های ترافیکی نیز از این قائده مستثنی نیست و با توجه به نوع رنگ ترافیکی موجود باید حلال رنگ ترافیکی مناسب با ویژگی های آن را استفاده و اعمال نمود. در ادامه با انواع تینر مخصوص رنگ  ترافیکی آشنا می شوید.

 • آلکید کلرو کائوچو

حلال ترافیکی آلکید کلروکائوچو جهت رقیق سازي رنگ ترافیک آلکید کلروکائوچو به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب براي اعمال رنگ به کار میرود. همچنین این تینر براي شستشوي ابزار رنگ آمیزي و اسپري نیز قابل استفاده میباشد.

تینر ترافیک آکریلیک ترموپلاست را با رنگ سازگار آن مخلوط نموده و خوب هم بزنید تا ویسکوزیته مطلوب جهت اعمال رنگ بدست آید و رنگ کاملاً یکنواخت گردد. جهت کارآیی بهتر از تینر ارسالی همراه رنگ مورد نظر جهت رقیق سازي استفاده شود.

 •  اکریلیک ترموپلاست

حلال ترافیک آکریلیک ترموپلاست جهت رقیق سازي رنگ ترافیک آکریلیک ترموپلاست به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب براي اعمال رنگ به کار میرود. همچنین این تینر براي شستشوي ابزار رنگ آمیزي و اسپري نیز قابل استفاده میباشد.

تینر ترافیکی آکریلیک ترموپلاست را با رنگ سازگار آن مخلوط نموده و خوب هم بزنید تا ویسکوزیته مطلوب جهت اعمال رنگ بدست آید و رنگ کاملاً یکنواخت گردد. جهت کارآیی بهتر از تینر ارسالی همراه رنگ مورد نظر جهت رقیق سازي استفاده شود.

ویژگی های حلال ترافیکی

 • شفافیت

 • قدرت بالای حلالیت

 • سرعت تبخیر تینر

 • قیمت مناسب

روش اجرا و شرایط نگهداری تینر ترافیکی

رنگ در صورت نیاز بایستی با حلال مناسب رقیق شده  ( حداکثر 2 درصد وزن رنگ ) و با امکانات و تجهیزات مناسب اجراء شود. بعد از گذشت حداقل 2 ساعت می­توان رنگ اصلی را اجراء نمود. جهت بازتاب مناسب رنگ به هنگام شب توصیه می شود از گلاسبید نوع Drop-On شفاف بی رنگ و بدون حباب به صورت روپاشی بر روی رنگ اجرا شده استفاده گردد.
حتما بخوانید: همه چیز راجب اجرای رنگ ترافیکی
این پوشش قابل اشتعال بوده و باید دور از شعله و حرارت باشد و نیز مجری موظف است ضمن مطالعه و رعایت شرایط MSDSاین محصول در هنگام مصرف از ماسک مخصوص و دستکش ایمنی استفاده نموه و در محیط­ هایی که از تهویه مناسب برخوردارند رنگ استفاده شود. در این صورت گارانتی این محصول مدت زمان 24 ماه می باشد.

نکات قابل توجه تینر ترافیکی

 • قبل از خرید و اعمال تینر باید به نوع رنگ ترافیکی خود دقت نموده و تینر مناسب با آن را خریداری نموده.
 • برای رنگ روغنی تینر روغنی و برای رنگ پایه حلال تینر مخصوص به خود ان وجود دارد.
 • عدم استفاده بیش از حد از تینر زیرا استفاده بیش از اندازه باعث خراب شدن رنگ می باشد.
 • اگر از پیستوله رنگ پاش استفاده می کنید تا حد کافی رقیق کنید.
 • استفاده از وسایل استاندارد و ایمنی هنگام استفاده از تینر
 • مخلوط کردن آرام و رقیق سازی به اندازه

قیمت تینر رنگ ترافیکی

نقش تینر ها در رقیق سازی و اجرای رنگ خط کشی ترافیکی خیلی مهم است. باید توجه کرد که برای هر رنگ از تینر مخصوص به خود ان استفاده شود.تینر ها در اجرای  رنگ خط کشی گرم حضور ندارند. تینر رنگ ترافیکی برای رنگ های پایه اب مانند اکریلیک نیز نیستند. تینر ها برای رنگ کلرو کائوجو و رنگ اکریلیک ترموپلاست و رنگ های چند جزئی و یه سری از رنگ های دیگر پایه حلال حضور دارند.و مقدار ان برای هر کیلو رنگ ترافیکی حدود 10 الی 15 درصد وزنی رنگ مصرف می شود. قیمت عادلانه هر لیتر  تینر در مهر ماه سال 1400 بین 35000 تومان تا 50000 تومان برای هر لیتر است.

خرید تینر رنگ ترافیکی از شرکت رنگ افروز

برای خرید با کیفیت و ارزان ترین تینر های ترافیکی می توانید از طریق شرکت رنگ افروز اقدام کنید. رنگ افروز فرنام یکی از با سابقه ترین شرکت های تولیدی رنگ است که با تولید مرغوب ترین رنگ های ترافیکی، رنگ های ساختمانی، رنگ های اپوکسی، رنگ های دریایی و… توانسته با بهترین شرکت ها و نهاد های دولتی و خصوصی همکاری داشته باشد. این شرکت علاوه بر تولید رنگ یکی از بهترین تولید کنندگان تینر نیز می باشدو برای خرید تینر ترافیکی می توانید با مشاورین ما در مرکز رنگ افروز با شماره 02634208800 تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

9 thoughts on “تینر ترافیکی چیست؟ ویژگی های آن کدامند؟

 1. Hadi گفته:

  سلام . وقتتون بخیر ؛ برای رنگ های سرد تک جزئی حتما باید از تینر مخصوص رنگهاتون استفاده کنیم یا از هر تینری میشه استفاده کرد؟

 2. محمد گفته:

  سلام ممنونم از سایت خوب و بروزتون و مطالب آموزنده تخصصی در خصوص انواع رنگ ها واجرا ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *