چه رنگی در مدارس مورد استفاده قرار میگیرد؟ | رنگ مدارس

رنگ مدارس : 

رنگ مدارس و  رنگ آمیزی کلاس ها و حیاط مدرسه ، از نکات مهم برای بهتر شدن یک مدرسه میباشند. به طوری که رنگ آمیزی مدارس و حیاط ها بر روی روحیه دانش آموزان و عوامل مدرسه تاثیر بسیاری دارد. اما نکات مهم که وجود دارد ، انتخاب رنگ مناسب و بهداشتی میباشد که با طبیعت و محط اطراف سازگار باشد و آسیبی به طبیعت ندارد. رنگ مدارس باید دراای کیفیت و ماندگاری بالایی باشد ، و همچنین انرژی را برای اعضای اطراف به ارمغان بیاورد. همچنین رنگ مدارس باید روشن باشد تا نور طبیعی و غیر طبیعی را خوب منعکس کند.
ویژگی های منفی رنگ های روغنی :
رنگ های پایه نفتی و شیمیایی برای خانم های باردار، کودکان و افراد مبتلا به بیماری قلبی و تنفسی و افرادی که بایستی ساعات طولانی در معرض آن بمانند، بسیار مضر و خطرناک است . به علت وجود مواد شیمیایی و سرب موجود در اینگونه رنگها تا سالها پس از اجرا، تحت تابش نور خورشید (UV) گازی حاوی سرب، روی و آلومینیوم  تولید می­کنند که منجر به خستگی زود هنگام، سردرد و سرگیجه می­شود، به همین لحاظ به هیچ عنوان برای محیط های آموزشی و پرورشی گزینه مناسبی نیست . ذرات رنگ ‏های قدیمی و پایه سرب كه هنگام سمباده‏ كاری در هوای منزل پراكنده می­‏شود، عامل افزایش سرب در خون کودکان است و این یعنی ما با دستان خودمان درحال آلوده کردن نسل آینده هستیم. سرب در نسوج بدن، جذب پروتئین ‏ها می‏­شود و بیشترین اثر سمی‏ خود را بر مغز و اعصاب وارد می‏كند. ‏استنشاق غبار سرب هنگام سمباده زدن رنگ دیوار، تابش نور مستقیم آفتاب بر آن و نیز دست زدن به سطوحی که با رنگ روغنی نقاشی شده اند، باعث جذب سموم از طریق تنفس و دهان و پوست می­شود .
اگر به اجبار باید در محیطی باشید که از رنگ روغنی استفاده میشود بهتر است موارد زیر را رعایت کنید :
زمان ماندن در محیط را کمتر کنید و به محض اینکه احساس بدی پیدا کردید سریعا مل را ترک کنید. محیط حتما دارای تهویه مناسب باشد و پنجره ها را باز بگذارید و حتما در مواجه و حضور در این محیط ها سعی کنید از ماسک استفاده کنید. از تابش نور مستقیم بر روی رنگ های روغنی اجرا شده جلوگیری شود و از تنفس بخار های حاصل شده بپرهیزید. با رنگ افروز فرنام همراه باشید …
رنگ مدارس
رنگ مدارس
یکی از رنگ های بهداشتی و به صرفه و بهداشتی  رنگ های آب پایه (پلاستیک و آکریلیک)  میباشد.رنگ های آب پایه کاملا بدون بو و بهداشتی هستند و رایج‌ ترین نوع رنگ ساختمانی در سطح کشورهای پیشرفته محسوب می­شوند. این رنگ­ها همانگونه که از اسمشان پیداست بر پایه آب ساخته شده اند و از نظر زیست محیطی رنگ های سبز شناخته می­شوند و برای سلامت افراد و محیط کاملا بی ضرر هستند . ضمن اینکه این نوع رنگ­ها اجرای بسیار ساده و کم دردسری دارند، توسط افراد بسیار کم تجربه و حتی کودکان نیز قابل اجرا می­باشد. هزینه رنگ آمیزی این رنگ ها بسیار پایین بوده و  اجرا آن بسیار راحت میباشد و نیازی به بتونه کاری ندارد. یکی از موارد منفی این نوع رنگ ها مقاومت پایین آن نسبت به آب و شستشو میباشد که این نقطه ضعف فقط از طریق ترکیب محصول چسب آب بندیبطور کامل بر طرف می­گردد.  ترکیب مقدار کمی محصول چسب اب بندی در رنگ های آب پایه باعث افزایش چشمگیر پایداری، مقاومت، قدرت نفوذ رنگ و آب بندی و آب ‌گریز شدن سطح می­گردد به گونه ای که می­توان سطح را با آب به طور مستقیم شستشو کرد . محصول چسب آب بندیZ90 ضد خزه جلبک و  انواع باکتری بوده و جذب اشعه UV را به شدت کاهش می­دهد.
نحوه اجرا رنگ مدارس
برداشت کامل رنگ های قدیمی و پاکسازی کامل سطح مورد نظر برای اجرا ترمیم نقاط آسیب دیده با بتونه های مخصوص اجرای یک لایه پرایمر  چسب آب بندی جهت زیرسازی و آماده سازی سطوح گچی برای اجرای رنگ قابل شستشو ساخت رنگ آب بند با مقاومت و دوام بالا شرکت رنگ افروز فرنام ، بهترین تولید کننده و اجرا کننده رنگ های ترافیکی ، ساختمانی و…آماده اجرا سفارشات شما با بهترین کیفیت با کادری مجرب میباشد.جهت ارتباط با کارشناسان ما کلیک کنید.      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *